Sıkça Sorulan Sorular

Araç kiralama şirketleri ile uzun dönem araç veya filo kiralamak isteyen bireysel ve kurumsal müşterileri bir araya getiren akıllı ve kazandıran uzun dönem araç kiralama platformu Zippsi ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Zippsi nedir, ne işe yarar?

Zippsi, uzun dönem araç veya filo kiralamak isteyen bireysel ve kurumsal müşterileri, araç kiralama şirketleri ile buluşturan, Türkiye'nin ilk akıllı ve kazandıran uzun dönem araç kiralama platformudur.

Neden uzun dönem araç veya filo kiralamak için Zippsi'yi tercih etmeliyim?

Uzun dönem araç veya filo kiralama teklifleri toplamak uzun ve zahmetli bir süreçtir. Onlarca alternatif araç kiralama şirketi ayrı ayrı aranır, e-posta gönderilir veya web siteleri üzerinden formlar doldurularak talepler oluşturularak araç kiralama şirketlerinin de bu taleplere cevap vermeleri beklenir. Araç kiralam şirketlerinin ise pek çoğu istenen kriterlere uymadığınız gerekçesi ile teklif vermeyi tercih etmez. Toplayabildiğiniz az sayıda teklif de birbirine benzemez, karşılaştırılamaz, kıyaslanamaz, birleştirilemez. Artık Zippsi ile uzun dönem araç veya filo sürecinizi çok daha hızlı, kolay ve verimli bir şekilde yönetebilirsiniz. Üstelik bunu Zippsi üzerinde dolduracağınız tek bir talep formu ile gerçekleştirebilirsiniz. Kiralama talebinizle ilgilenen onlarca araç kiralama şirketi, size özel hazırlayacakları tekliflerini en kısa sürede yine Zippsi üzerinden göndereceklerdir.

Zippsi nasıl çalışır?

Web sitesindeki "Hemen Teklif Al" bağlantılarından ulaşabileceğiniz teklif talep formunu doldurarak kiralamak istediğiniz araç marka ve model bilgilerinin yanı sıra kiralama süresi, yıllık kilometre gibi kiralama tercihleriniz ve kiralamayı yapacak olan birey, KOBİ veya kurumsal şirket hakkındaki bilgileri Zippsi ile paylaşabilirsiniz. Teklif talebinizde yer alan bilgiler ve kiralama tercihleriniz, Zippsi akıllı eşleştirme özelliği sayesinde analiz edilerek size en uygun teklifleri sunarak kiralama sürecinizi en kısa sürede başarılı bir şekilde sonuçlandırmanızı sağlayacak araç kiralama şirketlerine otomatik olarak yönlendirilir. Teklif talebiniz, Zippsi'nin tedarikçi havuzunda yer alan araç kiralama şirketlerine iletildikten sonra araç kiralama şirketleri, talebinize özel tekliflerini hazırlayarak yine Zippsi üzerinden sizinle paylaşırlar. Siz de gelen teklifleri değerlendirme sürecini Zippsi üzerinden kolay bir şekilde yürütebilir, gelen teklifler arasından en uygun bulduğunuzu tercih ederek kiralam sürecinizi hızlı bir şekilde başarı ile sonuçlandırabilirsiniz.

Zippsi'ye nasıl üye olurum?

Sitede yer alan "Kayıt Ol" bağlantısını tıklayarak ulaşabileceğiniz üye kayıt formunu doldurduktan sonra "Hizmet Alan" seçeneği seçerek Zippsi'ye üye olabilirsiniz. Üye kayıt formunu doldurduktan sonra kullanıcı kaydınızın başarı ile yapıldığına ilişkin bilgilendirme e-postası paylaşmış olduğunuz adrese gönderilecektir.

Zippsi üyeliği ücretli midir?

Uzun dönem araç veya filo kiralamak isteyen bireysel ve kurumsal müşteriler için Zippsi üyeliği ücretsizdir.

Üyeliğimi dilediğim zaman sonlandırabilir miyim?

Zippsi üyeliğinizi dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bunun için herhangi bir ön koşul ve kısıtlama bulunmamaktadır.

Zippsi'yi üye olmadan kullanabilir miyim?

Web sitesinde yer alan "Hemen Teklif Al" bağlantılarından birini tıklayarak veya ana sayfada yer alan teklif talep çubuğunu doldurduktan sonra "Teklif Al" butonuna basarak ulaşacağınız teklif talep formunu eksiksiz doldurarak Zippsi üyeliğiniz olmadan teklif talebinde bulunabilirsiniz. Teklif talebinde bulunduğunuzda Zippsi üyeliğiniz otomatik olarak oluşturularak paylaşmış olduğunuz e-posta adresinize üyelik bildiriminiz gönderilecektir. Zippsi'ye üye olmadan da sitede yer alan araç kiralama şirketleri hakkındaki detaylı bilgilere, tüm araba marka ve modelleri ile ilgili teknik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Profil bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Üye olurken paylaşmış olduğunuz bilgilerinizi, "Hesabım" sayfasından kolay ve hızlı bir şekilde güncelleyebilirsiniz. Zippsi'ye girdiğiniz bilgi ve belgelerin eksiksiz olması, araç kiralama şirketleri tarafından talebinize özel en uygun fiyat ve kiralama koşullarının oluşturulabilmesi için önemlidir.

En fazla kaç adet araç için teklif talep edebilirim?

Zippsi üzerinden ihtiyacınız kadar araç için teklif talep edebilirsiniz. Araç sayısı ve marka-model tercihleri ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır.

Bireysel ya da kurumsal olarak üye olunabilir mi?

Zippsi, hem bireysel kullanıcılara hem de kurumsal kullanıcılara açıktır. Zippsi üzerinden hem bireyler, hem KOBİ'ler hem de kurumsal şirketler, uzun dönem araç kiralama teklifleri toplayabilir ve en uygun fiyata ulaşarak kiralama sürecini başarı ile sonuçlandırabilirler.

Teklif talebi oluşturmak için herhangi bir ücret öder miyim?

Zippsi'de teklif talebi oluşturma, teklif toplama, değerlendirme ve sonuçlandırma süreci tamamen ücretsizdir. Hiçbir aşamada sizden bir ücret talep edilmez.

Zippsi akıllı eşleştirme özelliği nedir?

Müşteri olarak Zippsi'ye üye olan bireysel ve kurumsal kullanıcılardan üyelik esnasında talep edilen bilgilerin yanı sıra Zippsi'ye kayıt olan araç kiralama şirketlerinden de üyelik esnasında talep edilen bilgiler bulunmaktadır. Araç kiralama şirketleri, Zippsi'ye kayıt olurken, araç parklarındaki toplam araç sayısı, marka ve model dağılımları gibi bilgilerin yanı sıra müşterilerinin sahip olmasını tercih ettikleri asgari çalışma koşulları, finansal kriterler ve sundukları hizmetin kapsamına ilişkin çok detaylı bilgileri de paylaşırlar. Zippsi akıllı eşleştirme özelliği, araç kiralama şirketlerinin paylaşmış oldukları bu bilgileri ve müşterilerin teklif taleplerini oluştururken paylaştıkları kişisel bilgileri, kurumsal bilgileri ve kiralama tercihlerine yönelik bilgileri analiz ederek teklif talebi için en uygun araç kiralama şirketlerini belirler ve talebi onlarla paylaşır. Bu sayede müşterilerin en uygun teklifleri toplayarak kiralama sürecini en kısa sürede başarıyla sonuçlandırabilmesi sağlanmaktadır.

Gelen teklifler üzerinde güncelleme veya değişiklik yapılmasını talep edebilir miyim?

Araç kiralama şirketlerinden gelen teklifleri, size en uygun hale getirmek için değişiklik ve/veya güncelleme talep edebilirsiniz. Örneğin kiralama süresini arttırabilir ya da aracın kiralama kilometresi üzerinden değişiklik talep edebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri, Zippsi üzerinde tekliflerini güncelleyerek sizinle paylaşacaklardır.

Kiralama talebimin için gönderilen teklifleri uygun bulmazsam ne yapabilirim?

Gelen teklifleri uygun bulmazsanız, yeni kiralama talepleri oluşturabilir ya da gelen teklifleri neden uygun bulmadığınızla ilgili geri bildirimlerde bulunarak size uygun yeni tekliflerin çalışılmasını isteyebilirsiniz. Gelen teklifleri onaylamak gibi bir zorunluluk olmadığı gibi, yeni teklif talepleri oluşturmak ile ilgili de herhangi bir kısıtlama yoktur.

Yeterli sayıda teklif gelmezse ne yapabilirim?

Tercih ve beklentilerinize uygun azami sayıda ve nitelikte teklif alabilmeniz için teklif talebinizi oluştururken sizden istenilen tüm bilgi ve belgeleri eksiksiz girmeniz çok önemlidir. Zippsi, paylaşmış olduğunuz bu bilgileri analiz ederek, teklif talebinize en uygun teklifleri verebilecek araç kiralama şirketlerini sizinle eşleştirir ve en uygun teklife en kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Uygun teklifler ile ilgili süreci nasıl devam ettirebilirim?

Size en uygun teklife ulaşmak için, gelen teklifler üzerinden değişiklik veya güncelleme talep edebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri talebinizi dikkate alarak süreci ilerletecektir. En uygun olduğunu düşündüğünüz teklife karar verdiğiniz aşamada teklifi onaylamanız yeterli olacaktır. Teklifi onaylamanızın ardından, kiralama işleminin sonuçlanabilmesi için araç kiralama şirketlerinin zorunlu olarak talep ettikleri şahsınız ve/veya şirketinizle ilgili bazı evrakları Zippsi'ye yüklemeniz gerekmektedir. Evrakları yüklemenizin ardından Zippsi teklif onayınız ve iletişim bilgilerinizi yüklemiş olduğunuz evraklarla birlikte teklif sahibi araç kiralama şirketine ulaştırarak sizinle iletişime geçmelerini sağlayacaktır.

Teklif sürecini tamamlayıp seçtiğim teklifi veren araç kiralama şirketi ile kiralama sürecini nasıl başlatırım?

Araç kiralama şirketleri tarafından size özel olarak hazırlanıp gönderilen tekliflerden yalnızca birini seçip onaylayabilirsiniz. Bir teklifi onayladığınızda Zippsi, teklifi gönderen araç kiralama şirketinin sizinle doğrudan iletişime geçebilmesi için gerekli bilgilendirmeyi gerçekleştirir. Bu aşamadan sonra araç kiralama şirketi ile kiralama ve sözleşme sürecine geçebilirsiniz.

Hangi sınıf araçlar için kiralama talebi oluşturabilirim?

Zippsi üzerinde tanımlanmış tüm binek araçlar için teklif talebi oluşturabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri, talebinize uygun teklifler ile size geri dönüş yapacaklardır.

Araç kiralama kriterlerimi kendim belirleyebilir miyim?

Araç marka modeli seçimi, kiralama süresi, yıllık kilometre ve ek hizmetler gibi tüm seçim kriterlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Araç kiralama şirketleri de bu kriterlere göre tekliflerini hazırlayarak Zippsi üzerinden sizinle paylaşırlar. Ayrıca teklif talebi aşamasında izin vermiş olmanız durumunda, araç kiralama şirketleri, stok durumları ve kampanyalarına göre size farklı ve avantajlı araç alternatifleri için de teklifler sunabilirler.

Araç kiralama talebi oluşturmak için kişisel ve/veya kurumsal finansal bilgilerimi vermek zorunda mıyım?

Teklif talebi oluşturmak için ad, soyad, telefon numarası ve e-posta bilgilerinizi paylaşmanız gereklidir. Kişisel, kurumsal ve finansal bilgilerin alınması ise araç kiralama şirketlerinin, kiralamaya uygunluğunuzu belirleyebilmek için talep ettikleri bilgilerdir. Tüm araç kiralama şirketleri kredibilite ve finansal yeterlilik gibi bilgileri paylaşmanızı isteyeceklerdir. En uygun teklife ulaşabilmek için bu bilgileri eksiksiz bir şekilde sağlamanız önemlidir. Kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve detaylı finansal bilgileriniz, siz tarafınıza gönderilmiş tekliflerden herhangi birini kabul edene kadar Zippsi tarafından gizli tutulacaktır. Araç kiralama şirketlerinin hizmet sunacakları gerçek veya tüzel kişilerde aradıkları asgari kriterler şirketten şirkete farklılık gösterdiğinden bir araç kiralama şirketi tarafından çalışmaya uygun bulunmamış olsanız dahi bir başkası için uygun görülebilirsiniz.

Kiralama talebime gelen teklif sayısını nasıl arttırabilirim?

Kiralama talebinize gelen tekliflerin sayısını arttırmanın ve kiralama sürecinizi en kısa sürede başarıyla sonuçlandırmanın en iyi yolu, teklif talebinizi oluştururken sizden talep edilen bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamış olmanızdır. Kendinizle, şirketinizle ve kiralama tercihlerinizle ilgili talep edilen tüm bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak paylaşırsanız, teklif talebiniz, Zippsi akıllı eşleştirme motoru sayesinde sizin için en uygun araç kiralama şirketleri ile eşleştirilir. Böylece araç kiralama şirketleri, kiralama talebiniz için teklif hazırlamak için gerekli gördükleri detaylara ulaşabilir, kiralama talebiniz için en uygun teklifleri hazırlayarak kiralama sürecinizi en kısa sürede en uygun fiyatla sonlandırmanızı sağlarlar.

Gelen tekliflerin detaylarını nasıl inceleyeceğim?

Araç kiralama şirketleri, kiralama talebinize uygun tekliflerini hazırladıklarında Zippsi üzerinden size gönderirler. Zippsi, kiralama talebiniz için gönderilen her yeni teklif için Zippsi sizi bilgilendirir. Hesabınızdan ya da bilgilendirme maili üzerindeki bağlantıyı tıklayarak, teklif detayına ulaşabilirsiniz. Gerektiğinde hesabınızdan sizin için çalışılmış tüm teklifleri inceleyebilirsiniz.

Gelen teklifleri ne kadar sürede değerlendirmem gerekir?

Araç kiralama şirketlerinin teklif geçerlilik süreleri farklılık göstermektedir. Teklifleri, teklif detayında yer alan süreler içerisinde değerlendirerek olumlu veya olumsuz dönüş yapmanız gerekmektedir. Süresi içerisinde onaylanmayan teklifler reddedilmiş kabul edilecek veya geçerliliğini kaybedecektir.

Teklif talebime özel hazırlanıp gönderilen tekliflerin hangi araç kiralama şirketlerine ait olduğunu görebilecek miyim?

Zippsi üzerinden oluşturacağınız teklif talebine özel olarak teklif hazırlayıp paylaşan araç kiralama şirketlerini görebilirsiniz. Bu aşamada siz teklif veren araç kiralama şirketlerini görebilirken, siz herhangi bir teklifi onaylamadan size ait kimlik ve iletişim bilgileri araç kiralama şirketleri ile paylaşılmamaktadır. Tercih ettiğiniz bir teklifi onaylamanızın ardından bu kimlik ve iletişim bilgileri, yalnızca teklifin sahibi olan araç kiralama şirketi ile paylaşılmaktadır.

Zippsi nedir, ne işe yarar?

Zippsi, uzun dönem araç veya filo kiralamak isteyen bireysel ve kurumsal müşterileri, araç kiralama şirketleri ile buluşturan, Türkiye'nin ilk akıllı ve kazandıran uzun dönem araç kiralama platformudur.

Neden Zippsi kullanmalıyım?

Potansiyel bireysel ve kurumsal müşterilere erişmek isteyen, yerel şirketini bölgesel veya ulusal ölçeğe taşımak isteyen, ulusal ölçekli şirketini hedeflediği il ve bölgelerde daha da büyütmek isteyen, meslek, sektör ve firma tipine göre stratejik olarak hedeflediği müşteri segmentlerine ulaşmak isteyen ve tüm bunları herhangi bir reklam, tanıtım veya iletişim harcaması yapmadan başararak müşteri kazanım maliyetlerini düşürmek isteyen bir uzun dönem araç veya filo kiralama şirketiyseniz Zippsi'yi kullanmalısınız.

Firmanıza ulaşan teklif taleplerini teker teker inceleyip bu taleplerin araç parkınıza ve hizmet kapsamınıza uygunluğu, bu talepleri gönderen potansiyel müşterilerin paylaştığı kimlik ve iletişim bilgilerinin doğruluğu ve ödeme gücü kriterlerinize uygunluğunu tespit etmek için zaman ve efor harcamak istemeyen, bunun yerine sadece kriterlerinize uygun potansiyel müşterilerden tercih ve beklentilerinize uygun teklif taleplerini almak isteyen ve bu sayede satış başarı oranınızı ve müşteri sayınızı arttırmak isteyen bir uzun dönem araç ve filo kiralama şirketiyseniz Zippsi'yi kullanmalısınız.

Teklif hazırlama sürecinizi kısaltıp aynı sürede çok daha fazla teklif vermek isteyen, teklif sürecini uçtan uca ölçümleyerek satış performansını arttırmak isteyen ve bu sayede daha verimli çalışarak teklif başına ortaya çıkan operasyonel giderlerini düşürmek isteyen bir uzun dönem araç veya filo kiralama şirketiyseniz Zippsi'yi kullanmalısınız.

Uzun dönem araç veya filo kiralama teklifleri vermek için neden Zippsi'yi tercih etmeliyim?

Zippsi, herhangi bir reklam, tanıtım ve iletişim harcaması yapmanıza gerek olmadan, potansiyel bireysel ve kurumsal uzun dönem araç ve filo kiralama müşterilerini sizinle buluşturur. Firmanızı, bölge, il ve ilçelerdeki potansiyel müşterilere doğrudan eriştirmesinin yanısıra sektör, meslek ve firma tipine göre stratejik olarak hedeflediğiniz farklı müşteri segmentlerine de ulaşmanızı sağlar.

Zippsi, akıllı eşleştirme özelliği sayesinde satış başarı oranınızın artmasını sağlar. Akıllı eşleştirme özelliği, uzun dönem araç veya filo kiralamak üzere Zippsi üzerinden teklif talebi oluşturan müşterilerin kimlik ve iletişim bilgilerini doğrulayarak gerçek dışı kişiler tarafından oluşturulabilecek taleplerin önüne geçer. Gerçekliği doğrulanan teklif taleplerini ise içerdiği araç marka, model, adet, süre ve hizmet kapsamı beklentileri gibi değişkenlere göre Zippsi'ye kayıtlı araç kiralama şirketleri arasından yalnızca en uygun olanları ile eşleştirir. Bunu yapabilmek için Zippsi'ye kayıt olan her yeni araç kiralama şirketinden, araç parkları ile birlikte, sundukları hizmetin kapsamı ve teklif vermeyi tercih ettikleri müşterilerle ilgili kriterlerini belirleyen soruların yer aldığı bir formu doldurmaları talep edilir. Bu sayede Zippsi, gelen tüm teklif taleplerinden hangisinin, hangi araç kiralama şirketline uygun olduğunu otomatik olarak belirleyerek teklif taleplerini yalnızca onlarla paylaşır.

Zippsi, teklif talebi bırakan her müşterinin paylaşmış olduğu kişisel, kurumsal ve finansal bilgileri bu amaçla geliştirilmiş özel algoritması ile analiz ederek derecelendirir. Bu işlem ile araç kiralama şirketleri, kendileri ile paylaşılan her talebin niteliği ile talep sahibinin ödeme gücü ve kredibilitesi hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu da araç kiralama şirketlerinin, her bir teklif talebi için satış başarı oranı ve teklif süreci süresini öngörerek önceliği hangi teklif talebine vermeleri gerektiğine karar vermelerine ve talep sahibi müşterilerle ilgili riskleri öngörerek her talebe özel en doğru fiyatı sunabilmelerine yardımcı olur.

Zippsi, teklif hazırlayabilmeniz ve hizmeti sunmaya başlayabilmeniz için gerek duyduğunuz, müşteri ile ilgili tüm bilgi ve evrakları sizin yerinize müşteriden aldığı ve teklifinizi en kolay ve hızlı şekilde hazırlayabilmenizi sağlayan teklif hazırlama arayüzüne sahip olduğu için satış ekibinizin harcamak zorunda olduğu iş gücü ve zamandan tasarruf ettirip aynı süre zarfında çok daha fazla teklif hazırlayarak gönderebilmenizi sağlar.

Uzun dönem araç kiralama şirketi olarak Zippsiye nasıl üye olurum?

Sitede bulunan "Tedarikçi Kaydı" veya "Hemen Tedarikçi Ol" bağlantılarından birini tıklayarak ulaşabileceğiniz kayıt formunu doldurmak sureti ile Zippsi'ye üye olabilirsiniz. Üye olma sürecinin son aşamasında karşınıza çıkacak olan fiyatlandırma tablosu ve paket seçim ekranından, firmanız için en uygun paketi tercih ederek Zippsi'yi kullanmaya başlayabilir ve Zippsi üzerinden gelen teklif taleplerine ulaşarak teklif verebilirsiniz.

Araç kiralama şirketlerinin Zippsi'ye kayıt olabilmeleri için ön koşul var mıdır?

Zippsi'ye kayıt olabilmeniz için tüzel kişiliğe sahip bir uzun dönem araç ve filo kiralama şirketi olmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra Zippsi'ye kayıt olmak isteyen araç kiralama şirketlerinden, kayıt formunda talep edilen bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak doldurmaları talep edilmektedir. Zippsi'ye kayıt olma talebinde bulunan tüm araç kiralama şirketlerinin paylaşmış oldukları bilgiler ve dökümanlar Zippsi ekibi tarafından incelendikten sonra uygun görülmesi halinde kayıt talepleri onaylanmaktadır. Zippsi'ye kayıt olmak ücretsizdir. Ücretsiz kaydın ardından, talep görüntülemek, müşteri bilgilerine ulaşmak ve teklif vermek için sistem içinde satın alacağınız kontürlerden belirlenen miktarlarda düşülmesi sureti ile ücretlendirilir ve kullanım sağlayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz kontürleri dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar harcayabilir, süre sınırı olmaksızın kullanabilirsiniz.

Zippsi'yi kayıt olmadan kullanabilir miyim?

Bireysel ve kurumsal müşterilerin, Zippsi üzerinde oluşturdukları teklif taleplerini görebilmek ve teklif sunabilmek için Zippsi'ye kayıt olmanız gerekmektedir. Zippsi'ye kayıt olmak için sitede yer alan "Hemen Tedarikçi Ol" veya "Tedarikçi Kaydı" bağlantılarına tıklamanız ve açılacak olan üyelik formunda talep edilen bilgileri vermeniz gerekmektedir. Zippsi'nin hizmet kalite standartını koruyabilmek için araç kiralama şirketlerinin gerçekleştirecekleri kayıt talepleri, Zippsi ekibi tarafından incelendikten sonra onaylanmaktadır. Zippsi'ye kayıt olmak ve kayıt olduktan sonraki ilk 3 (üç) ay boyunca tüm kullanımlarınız ücretsizdir. İlk 3 (üç) ayın ardından, yalnızca teklif vermek istediğiniz talepler, iletişim bilgilerini görmek istediğiniz potansiyel müşteriler ve başarıyla sonlanan teklifleriniz için ücretlendirilirsiniz. Bu ücretli servisleri de Zippsi'ye kayıt olurken tercih etmiş olduğunuz aylık veya yıllık pakete göre değişen süre ve miktarlarda ek bir ücret ödemeksizin kullanmaya devam edebilirsiniz.

Zippsi üyeliğimi dilediğim zaman sonlandırabilir miyim?

Zippsi üyeliğinizi dondurma veya sonlandırma talebinizi dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Zippsi, üyelik dondurma veya sonlandırma talebinizi, kullanmakta olduğunuz mevcut kontürlerin iptalini sağlayarak gerektirebilecektir. Kullanılmayan kontürlerle ilgili ücret iadesi yapılmaz.

Zippsi'deki firmama ait kayıtlı bilgileri nasıl güncelleyebilirim?

Firmanıza özel kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabildiğiniz Zippsi araç kiralama şirketleri yönetim ekranından firmanıza ait kayıt esnasında paylaşmış olduğunuzu bilgileri değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz. Firmanıza ait künye ve iletişim bilgilerinin yanısıra firmanızla paylaşılmasını tercih ettiğiniz teklif talepleri ve bu taleplerin sahibi olması gereken potansiyel müşteri tipi seçimlerinizle ile ilgili kayıt esnasında Zippsi ile paylaşmış olduğunuz tercih ve kriterlerinizi de yine firmanıza ait yönetim ekranından güncelleyebilirsiniz. Ayrıca satış uzmanı, finans müdürü vb. farklı kullanıcı tipleri için rol tayini ve yetkilendirmeleri bu ekrandan gerçekleştirebilirsiniz.

Şirketim bünyesindeki farklı çalışanları Zippsi hesabıma kullanıcı olarak tanımlayabilir miyim?

Zippsi, aynı araç kiralama firması çatısı altında birden fazla sayıda kullanıcıyı tanımlamanıza, uzmanlıklarına göre satış, finans, operasyon vb. görev tanımları ile yetkilendirmenize imkan sağlamaktadır. Böylece, farklı satış temsilcilerinizin Zippsi üzerinden eşzamanlı olarak birden fazla teklif talebini inceleyip teklif sunmalarını ve teklif süreçlerini yönetmeleriniz sağlayabilirsiniz. Bu sayede siz de Zippsi üzerinden satış temsilcilerinizin satış performanslarını ayrı ayrı ölçümleyip takip edebilirsiniz.

Zippsi'den benimle paylaşılan teklif taleplerini nasıl görüntüleyebilirim?

Firmanızın tercih, beklenti ve kriterlerine uygun olan teklif talepleri Zippsi tarafından otomatik olarak "önerilen teklif talebi" şeklinde size yönlendirilir. Firmanıza uygun oluşturulan böyle teklif talepleri olması durumunda Zippsi tarafından size otomatik olarka e-posta ve/veya SMS yolu ile bildirim gerçekleştirilecektir. Bu bildirimi aldığınızda, firma kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile Zippsi kurumsal hesabınıza giriş yaparak bu teklif taleplerini görüntüleyebilir ve teklif verebilirsiniz. Bunun yanısıra istediğiniz zaman Zippsi kurumsal hesabınıza giriş yaparak doğrudan size önerilmemiş ama talep havuzunda yer alan diğer teklif taleplerinden istediklerinizi görüntüleyebilir ve teklif verebilirsiniz.

Zippsi üzerinden gelen taleplere nasıl teklif verebilirim?

Firmanıza özel kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabildiğiniz, Zippsi araç kiralama firması yönetim ekranından ulaşabileceğiniz teklif taleplerini görüntüleyebilirsiniz. Bu aşamaya kadar herhangi bir ücretlendirme yapılmamaktadır. Teklif talebi yanında veya altında görebileceğiniz “Talep Özeti” butonuna tıkladığınızda açılacak olan ekranda teklif talebi ile ilgili daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bu aşamadan sonra 'Teklif Ver' butonuna tekrar tıklayarak teklifinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Teklif talebi inceleme ve teklif verme süreçlerinin fiyatlandırması ile ilgili bilgilere site içerisindeki ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz.

En fazla kaç adet araç için teklif verebilirim?

Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bir teklif talebi içerisinde yer alan araçların tamamı için teklif verebilirsiniz. Kiralama talebinde bulunan müşteri, teklif talep ederken "Kiralama tercihlerime uygun alternatif marka, model, süre ve kilometre tekliflerini de almak istiyorum" seçeneğini işaretlemiş ise, söz konusu teklif talebinde yer alan araçlardan, araç parkınızda bulunan sadece biri veya birkaç tanesi için de teklif verebilirsiniz.

Teklif vermek için herhangi bir ücret öder miyim?

Zippsi'ye kayıt olmak ücretsiz ve kayıt olduktan sonratalep ve müşteri bilgilerine ulaşmak ve teklif vermek belirlenen kontür karşılığı olarak ücretlendirilmektedir. Yalnızca teklif vermek istediğiniz talepler, iletişim bilgilerini görmek istediğiniz potansiyel müşteriler ve verdiğiniz teklifler için ücretlendirilirsiniz. Bu ücretli servisleri de Zippsi'deki çeşitli büyüklüklerdeki kontür paketleri ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Verdiğim teklifler üzerinde değişiklik/güncelleme yapabilir miyim?

Vermiş olduğunuz teklifte bir hata olduğunu düşünüyorsanız aynı talep detayı üzerinden yeni bir teklif oluşturmalısınız. Müşterilerin güncelleme veya değişiklik yapmanızı talep ettikleri teklifleriniz dışında kalan teklifler üzerinde değişiklik yapmanız mümkün değildir, ancak aynı talep için yeni bir teklif oluşturarak doğru teklifi Zippsi üzerinden talep sahibine gönderebilirsiniz. Teklifinizde sunmuş olduğunuz fiyatların geçerliliğini yitirecek olması ihtimaline karşılık teklifinize bir geçerlilik tarihi ekleyebilirsiniz. Bu sayede teklifiniz, müşteri tarafından red veya kabul edilmemiş ise belirttiğiniz geçerlilik tarihinde iptal edilecektir. Eğer o tarihte, müşterinin teklif talebi halen aktif durumda ise aynı teklif talebine bir daha teklif verebilirsiniz.

Dilediğim teklif talebi için teklif verebilir miyim?

Zippsi'nin size uygun olarak önerdiği talepler veya tüm talepler arasından istediğiniz kadarı için teklif verebilirsiniz.

Vermiş olduğum tekliflerle ilgili sürecin takibini nasıl yapacağım?

Zippsi, vermiş olduğunuz tekliflerle ilgili müşterilerin revizyon veya onay bildirimlerini size otomatik olarak iletecektir. Firmanıza ait yönetim ekranındaki bildirimleri takip ederek vermiş olduğunuz tekliflerle ilgili süreçleri takip edebilirsiniz. Vermiş olduğunuz bir teklifle ilgili olarak müşteri tarafından değişiklik veya güncelleme talep edilirse, bu talep Zippsi tarafından size bildirilecektir. Teklif üzerinde gerekli güncellemeyi yaparak yine Zippsi üzerinden müşteri ile paylaşabilirsiniz.

Teklifimi onaylayan kişi/firma ile araç kiralama ve sözleşme sürecini nasıl başlatırım?

Teklifinizin onaylanması durumunda Zippsi, eşzamanlı olarak teklifinizi onaylayan talep sahibi ile doğrudan iletişime geçebilmeniz için hem müşterinin iletişim bilgilerini sizinle paylaşacak hem de müşteriden kiralama sürecinin son aşamasında ihtiyaç duyacağınız gerekli evrak ve dökümanları Zippsi'ye yüklemesini talep edecektir. Bu evrak ve dökümanlara Zippsi üzerinden ulaşabilir ve müşteri ile direkt iletişime geçerek kiralama ve sözleşme sürecini karşılıklı olarak sonuçlandırabilirsiniz.

Teklif talep eden müşterinin iletişim bilgilerini görebilir miyim?

Zippsi'nin akıllı eşleştirme özelliği sayesinde, gelen teklif talepleri arasından yalnızca belirleyeceğiniz tercih ve kriterlere uygun olan potansiyel müşteriler ve teklif talepleri firmanıza önerilmektedir. Ayrıca Zippsi, teklif talep eden müşterilerin kimlik ve iletişim bilgilerini de doğrulayarak gerçek dışı müşteri ve teklif taleplerinin önüne geçmektedir. Bu sayede Zippsi tarafından firmanıza önerilen teklif taleplerinin tamamen gerçek potansiyel müşteriler tarafından firmanızın tercih ve kriterlerine uygun olarak hazırlanmış talepler olması sağlanmaktadır. Firmanıza önerilen teklif taleplerinde yer alan araç marka, model, adet, kiralama süresi, yıllık kilometre gibi nitelikli bilgiler ile müşterinin yaşı, bulunduğu il, ilçe gibi bilgileri de teklif talebi içerisinde açık olarak paylaşmaktadır. Yalnızca, müşterinin ad, soyad, GSM numarası ve e-posta adresi gibi temel iletişim bilgileri teklif taleplerinin içerisinde gizli tutulmaktadır. Zippsi'ye kayıtlı araç kiralama şirketleri, müşteriye ait bu gizli bilgileri, talep etmesi durumunda ücretli olarak veya vermiş olduğu teklifin müşteri tarafından onaylanması durumunda görüntülüyebilmektedir.

Araç parkımda bulunan araçlar için Zippsi'de hazır teklifler ve kampanyalar oluşturabilir miyim?

Araç parkınızda yer alan farklıl marka ve model araçlardan biri veya birkaçı için fiyatı ve kiralama şartlarını önden belirlemek sureti ile hazır teklifler ve kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bu sayede ilgilenen müşteriler, teklif talebi oluşturmalarına gerek olmadan doğrudan hazır teklif veya kampanyanız üzerinden kiralama taleplerini size iletebilirler. Hazırlayacağınız hazır teklifler ve kampanyalar sitede yer alan ilgili sayfada ve yine Zippsi'deki firma profil sayfanızda görüntülenecektir. Öne çıkan hazır teklif ve kampanyalar ise ayrıca Zippsi ana sayfada listelenecektir.

Verdiğim teklifleri ve tekliflerimdeki olduğum fiyatları rakiplerim görebilecekler mi?

Zippsi üzerinden gelen bir teklif talebine vereceğiniz teklif, yalnızca o teklif talebinin sahibi müşteri tarafından görüntülenebilir. Bu sayede Zippsi'ye kayıtlı olan diğer uaraç kiralama şirketleri, hangi taleplere teklif verdiğinizi ve teklif tutarlarınızı göremezler. Teklifler müşterilere gösterilirken, ilk verilen tekliften son verilene göre sıralanarak gösterilir ve sahip oldukları araç parkı büyüklüğü ile müşteri sayısına göre aynı segmentte yer alan araç kiralama şirketlerinin teklifleri bir arada gösterilmez. Bu yüzden, Zippsi üzerinden vermiş olduğunuz tekliflerin ve fiyatlarınızın rakipleriniz tarafından görülmesinden endişe etmenize gerek yoktur.

Bir teklif talebinde yer alan araçların haricinde farklı araçlar teklif edebilir miyim?

Kiralama talebinde bulunan müşteri, teklif talep ederken "Kiralama tercihlerime uygun alternatif marka, model, süre ve kilometre tekliflerini de almak istiyorum" seçeneğini işaretlemiş ise siz de bu teklif talebinde yer alan araca alternatif olarak araç parkınızda bulunan muadil bir aracı teklif olarak hazırlayıp sunabilirsiniz.

Bir teklif talebinde yer alan farklı araçlardan yalnızca biri veya birkaçı için teklif verebilir miyim?

Kiralama talebinde bulunan müşterinin birden fazla araç isteği varsa ve teklif talep ederken "Kiralama tercihlerime uygun alternatif marka, model, süre ve kilometre tekliflerini de almak istiyorum" seçeneğini işaretlemiş ise siz de bu teklif talebinde yer alan araçlardan yalnızca bir veya birkaç tanesine özel teklif hazırlayıp sunabilirsiniz. Müşteriler, kiralamayı talep ettikleri araçları veya filoyu birden fazla tedarikçinin teklifleri arasından seçip onaylayabilirler.

Gelen taleplere ne kadar sürede teklif vermem gerekir?

Bunun için belirlenmiş bir süre bulunmamaktadır. Müşteri, teklif talebine gelen tekliflerden birini tercih edip onaylayana veya teklif talebini Zippsi'den kaldırana kadar teklif verebilirsiniz. Ancak teklif talebinin güncelliğini kaybetmemesi adına hızlı geri dönüş sağlamanız, teklif değerlendirme sürecinde, müşteri tarafından olumlu olarak karşılanacak ve tercih edilme sebeplerinizden biri olacaktır. Bu da başarı ile sonuçlanan satış performansınıza katkı sağlayacaktır.

Teklifi verdiğim kişi/firma teklifime yanıt vermezse ne yapmalıyım?

Teklifinizle ilgili değerlendirme tamamen talebin sahibi olan müşterinin insiyatifindedir. Müşteri, teklif talebinizi uygun bulmuş ise kabul edebilir, teklifinizde yer alan bazı noktalarla ilgili sizden değişiklik veya güncelleme talep edebilir, tekfinizi reddedebilir veya hiçbir cevap vermeyebilir. Böyle bir durumda, teklif vermekte geç kalmış olabilirsiniz, vermiş olduğunuz teklif rakamı diğer tekliflere göre yüksek kalmış veya alternatif olarak sunmuş olduğunuz araç marka/model, kiralama süresi ve yıllık kilometre önermeleriniz müşteri tarafından uygun bulunmamış olabilir. Bu olasılıklardan herhangi birini ihtimal dahilinde görüyorsanız, yeni bir teklif ile müşteriyi daha doğru bir şekilde hedeflemeye çalışabilirsiniz.

Vakit Kaybetme! Kolayca teklifleri topla, en uygun aracı hemen kirala!
Hemen Teklif Al
Zippsi - Kazandıran Araç Kiralama Platformu

Uzun Dönem Araç Kiralama ve Filo Kiralama

Zippsi, bireysel ve kurumsal müşterileri, araç kiralama şirketleri ile buluşturarak, dolduracakları tek bir kiralama talep formu ile toplayacakları çok sayıda teklif arasından en iyi hizmet kalitesine en kısa sürede ve en uygun fiyatla ulaşmalarına imkan sağlayan Türkiye’nin ilk akıllı ve kazandıran uzun dönem araç kiralama platformudur. Zippsi, uzun dönem araç kiralamak için gerekli teklif toplama, karşılaştırma ve en uygun fiyata ulaşma aşamalarını hem müşteriler hem de araç kiralama şirketleri için kolaylaştırıp hızlandırarak zamandan tasarruf sağlar. Zippsi üzerinden dolduracağınız tek bir talep formu ile aynı anda onlarca araç kiralama şirketine talebinizi iletebilir, çok sayıda alternatif teklife ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Zippsi üzerinden gelen teklifler, araç kiralama şirketleri tarafından talebinize uygun ve ücretsiz olarak size özel çalışılır. Araç kiralama şirketleri tarafından kiralama talebinize özel olarak çalışılan tekliflerde revizyon ve değişiklik talep edebilir, böylece ihtiyacınıza en uygun teklife ulaşabilirsiniz. Talep ettiğiniz araçlar için farklı araç kiralama şirketlerinden gelen teklifleri karşılaştırabilir, sizin için en uygun teklifi seçebilirsiniz. Zippsi'nin geniş tedarikçi havuzundaki araç kiralama şirketlerinden tercih ettiğiniz araçlara muadil alternatif araçlar için de teklifler isteyebilirsiniz. Birden fazla araç içeren kiralama taleplerinizde, farklı araç kiralama şirketlerinin verdikleri teklifleri birleştirerek, sizin için en uygun ve avantajlı araçlardan oluşan paketi oluşturabilirsiniz.

© Copyright 2020 Zippsi.com
Tüm Hakları Saklıdır.

Birçok web sitesi, web sitesinin sizi “hatırlamasını” sağlayarak, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çerez kullanır. Çerezler, deneyiminiz ve ilgi alanlarınızla ilgili bize bilgi verir ve sitede gezinirken size yardımcı olur. Bu bilgiler genellikle, web sitesini bir sonraki ziyaretinizde içerik, hizmet ve reklamların daha uygun ve yararlı olması için kullanılır. Eğer bir web sitesi çerez kullanmıyorsa, web sitesinde yeni bir sayfaya gittiğinizde her defasında sizi yeni ziyaretçi sanacaktır.

Çerez nedir?

Çerez, bilgisayarınızda ya da mobil cihazınızda depolanan küçük bir metin dosyasıdır ve bir web sitesini ziyaret ettiğinizde oluşturulur. Her bir çerez, sizin web tarayıcınıza özgüdür. Çerezler web sitesinin, tercihleriniz ya da alışveriş sepetinizde ne olduğu gibi bilgileri hatırlamasına yardımcı olur.

Çerezler nasıl kapatılır veya silinir?

Çerezlerin tümünü ya da bazılarını engellemeniz, hatta daha önceden ayarlanmış çerezleri silmeniz mümkündür, ancak bunu yaptığınızda web sitesinin bazı işlevlerini kaybedebilirsiniz. Tarayıcınızın ayarlarını çerezleri reddedecek şekilde düzenlemediğiniz takdirde, sistemimiz web sitemizi ziyaret ettiğiniz andan itibaren çerezleri oluşturmaya başlayacaktır. Çerezleri nasıl silebileceğinizi öğrenmek için lütfen www.aboutcookies.org adresini ziyaret edin.